Grudzień minął w oczekiwaniu na święta – każdego dnia Uczniowie realizowali kolejne zadania z kalendarza adwentowego. Niektóre z nich rozwijały zdolności manualne, inne – miały wartość edukacyjną i zakładały poszerzanie wiedzy na różne tematy, a jeszcze inne – rozwijały umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Uczniowie najbardziej wyczekiwali jednak dwóch szczególnych grudniowych dni. Pierwszym był szósty grudnia czyli Mikołajki – tego dnia wizytę w naszej klasie złożył nie kto inny lecz Święty Mikołaj wraz z orszakiem. Dzieci otrzymały drobne, słodkie upominki a w podziękowaniu wszyscy zaśpiewali kolędy.

2

1

 

Kolejny wyczekiwany dzień nastąpił 22 grudnia, gdy odbyła się uroczyste klasowe spotkanie świąteczne. Z tej okazji wizytę w klasie złożyła pani Dyrektor, która z ogromną przyjemnością obejrzała krótki występ artystyczny Trzecioklasistów. Podczas występu – Klara zagrała na skrzypcach kolędę „Lulajże Jezuniu”, wszyscy zaśpiewali pastorałkę pt. „Życzenia” oraz zaprezentowali układ taneczny do piosenki świątecznej „Jingle bells rock”.

Na koniec nadszedł czas na składanie świątecznych i noworocznych życzeń.

3

4

 

W grudniu swoje 9 urodziny obchodził Mikołaj i to również był wyjątkowy dzień grudnia w klasie 3a. Solenizant musiał wykonać tradycyjne urodzinowe zadania, a wszyscy zaśpiewali mu „Sto lat” i złożyli najserdeczniejsze życzenia. 

 

4 5

Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii.