Nadeszła jesień lecz Uczniowie klasy 2a wcale nie są smutni z tego powodu. W końcu jesień to czas powrotu do szkolnej ławki, wspólnych spacerów, zajęć i zabaw. Drugoklasiści bardzo lubią wspólne wyjścia, a jesienią mogą korzystać z wielu dobrodziejstw natury. Mimo chłodu, niedawno, podczas klasowego spaceru wszyscy Uczniowie byli zaangażowani w zbieranie materiałów, które miały zostać wykorzystane do pracy plastycznej.

Drugoklasiści zostali podzieleni na mniejsze grupy i to właśnie w nich musieli tak się dogadać, by zebrać różnorakie dary jesieni i donieść je do szkoły. Były one bowiem potrzebne do ozdobienia przygotowanych wcześniej kartonowych jeżyków.

IMG_6026Podczas zajęć o tematyce przyrodniczej, Uczniowie rozmawiali na temat zmian widocznych w przyrodzie podczas zmiany pory roku, przypominali sobie kolejność pór roku i miesięcy, bez trudu wymieniali barwy jesiennych liści. Po udanych, obfitych zbiorach liści, żołędzi, kasztanów i nasion, Uczniowie mogli przystąpić do wykonania pracy plastycznej. Efekty można obejrzeć w galerii zdjęć 🙂