Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Dzieci podziwiają drzewa w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, zbierają dary jesieni, rozpoznają gatunki drzew, owoce oraz liście. Tej jesieni wiele się dzieje… Trzecioklasiści wykonywali jesienne dekoracje z kolorowych liści, sałatki owocowe i szaszłyki z darów jesieni. Tworzyli „Jesienne stworki”, śpiewali jesienne piosenki, recytowali tematyczne wiersze, opisywali zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, wykonywali witraże.

Część naszych działań udało się uwiecznić na zdjęciach, które na bieżąco prezentujemy na stronie Szkoły oraz na Facebooku. Jednak to nie koniec… 🙂

W ostatnim czasie dla Uczniów klasy 3a zorganizowano klasowy konkurs literacko – plastyczny „Uroki polskiej jesieni”. Zadaniem dzieci było napisanie wierszyka nawiązującego do obecnej pory roku oraz wykonanie do niego ilustracji.

Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem, kreatywnością i niezwykłą wyobraźnią – zarówno w zakresie edukacji polonistycznej, jak i edukacji plastycznej. Każda praca konkursowa była ciekawa, niepowtarzalna, dbale wykonana, a wiersze – niezwykle zaskakujące, humorystyczne. Zdecydowanie największym wyzwaniem dla Wychowawczyni było wybranie najciekawszych prac konkursowych. Pani mgr Joanna Magda, doceniając niezwykły wkład, estetykę i pomysłowość dzieci, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, przyznając im nagrody główne, wyróżnienia oraz upominki, będące przede wszystkim podziękowaniem za ich sumienną i ciężką pracę.

Wyniki klasowego konkursu literacko-plastycznego „Uroki polskiej jesieni” przedstawiają się następująco:

NAGRODĘ GŁÓWNĄ otrzymali
➢ Antoś Kowalczyk
➢ Kubuś Sobczak

WYRÓŻNIENIE I STOPNIA otrzymali
➢ Ania Mróz
➢ Michaś Turnau-Koźlik

WYRÓŻNIENIE II STOPNIA otrzymały
➢ Marysia Cieślik
➢ Lenka Chwyć

Trzecioklasistom serdecznie gratulujemy, a wszystkich czytelników zachęcamy
do zapoznania się z pracami konkursowymi.

1

2

3

4

5

6a 6b