Uczniowie klas młodszych dbają o wzajemne relacje podczas zabaw i zajęć organizowanych w szkolnej świetlicy. Czasem mają również możliwość, by pogłębiać międzyklasowe znajomości podczas wspólnych wyjść i wycieczek poza teren szkoły.
W ostatnim czasie okazało się, że kontakty te dają Uczniom klas 1a i 3a tyle radości, że postanowili spędzić razem nawet zajęcia dydaktyczne. Ze względu na realizowany materiał, nie mogły to być lekcje z edukacji wczesnoszkolnej lub języków, ale wspólne mogły być zajęcia w sali gimnastycznej.  Wychowanie fizyczne realizowane jest bowiem w duchu integracji, zabawy i zasad fairplay, które Uczniowie mogą ćwiczyć wspólnie, bez względu na wiek. Tym samym dwukrotnie klasy 1a i 3a spotkały się w sali gimnastycznej i pełni radości rywalizowali podczas gier sportowych i zabaw ruchowych.

1

2

3

W ramach międzyklasowej integracji, Trzecioklasiści mieli okazję również zatańczyć poloneza razem z licealistami. To dopiero było przeżycie! Odważni Uczniowie klasy 3a byli bardzo dumni i przejęci tym uroczystym tańcem i tym samym odbyli pierwszą w życiu próbę do tego wyjątkowego studniówkowego momentu, który w przyszłości z pewnością na nich czeka.