Przygotowanie akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości to pierwsze tak poważne przedsięwzięcie zorganizowanie wyłącznie przez członków klasy 2a. Wiedząc jak trudne może być to zadanie, Drugoklasiści rozpoczęli przygotowania jeszcze w październiku. To właśnie wtedy wraz z Wychowawczynią opracowali scenariusz występu, rozdzielili role wśród wszystkich Uczniów i Uczennic, a także zapisali to, co należy przygotować dokładnie na ten wielki dzień –
10 listopada – dzień szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

Wszyscy członkowie klasy 2a byli dumni z tego, że mogą samodzielnie przygotować uroczystość, w której wezmą udział zaproszeni goście. W związku z tym, pełni wiary w siebie i zapału do pracy, mogli rozpocząć drogę do sukcesu. Każdy potraktował swoje zadanie poważnie, uprzednio zapisując w dzienniczku co takiego i w jakim terminie musi wykonać. W dniu akademii były zatem przygotowane niezbędne dekoracje, przybory, materiały dydaktyczne np. prezentacje multimedialne,
ale co najważniejsze – przygotowani byli wszyscy występujący na scenie Drugoklasiści i Drugoklasistki.

Wracając na moment do dekoracji, szczególną rolę w tym temacie odegrał Teoś, który przyniósł do szkoły zabytkowe godło oraz flagę Polski. Wszyscy wykonali również prace plastyczne – wykleili kontury naszego kraju z dostępnych materiałów, tak by dumnie zaprezentować narodowe barwy. Prace plastyczne również stanowiły dekorację sali.

1 IMG_6764

W dniu występu ubrani elegancko Drugoklasiści zaprezentowali się przed starszymi i młodszymi kolegami i wraz z przybyłymi gośćmi należycie uczcili Narodowe Święto Niepodległości, rozpoczynając od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego„. Następnie prezentację dotyczącą drogi do niepodległości przedstawiła Helenka, a później wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Co to jest niepodległość?‚. Po niej przyszedł czas na quiz sprawdzający wiedzę przybyłych gości. Na zakończenie Mia i Kewin piękne wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka.

3

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z tego wydarzenia.

Nie można zapomnieć o tym, że 10 listopada o godzinie 11:11 Uczniowie klasy 2a wspólnie z innymi Uczniami klas młodszych uroczyście odśpiewali Hymn Narodowy, włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”.