Rozpoczęła się nowa pora roku, co wyraźnie daje odczuć temperatura i pogoda za oknem. Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się letnim słońcem, a dziś szykujemy już cieplejsze ubrania, kalosze i parasole. Na szczęście udało nam się wykorzystać ostatnie promienie ciepłego słońca podczas kilku popołudni w świetlicy. Podczas jednego z nich odbyła się integracja wszystkich dzieci na świeżym powietrzu. 

13

Zabawa i sportowa rywalizacja odbywały się w ustalonych wcześniej grupach, by uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mogli lepiej się poznać. Każda grupa odwiedzała po kolei kolejne stacje, na których czekały zadania do wykonania. W ten sposób uczniowie trenowali rzucanie do celu, przechodzili przez tor przeszkód, bawili się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, doskonalili umiejętności prowadzenia i kopania piłki, a także skakali na skakankach.

1

Oprócz dobrej zabawy, wsparcia rozwoju ruchowego oraz integracji, zajęcia te miały jeszcze jeden niezwykle ważny cel. Otóż Uczniowie uczyli się funkcjonowania w małej grupie. Każda z nich musiała bowiem wybrać swojego lidera, który był odpowiedzialny za instruowanie swoich kolegów i koleżanek podczas zabawy w danym miejscu.

To były naprawdę udane zajęcia! Warto zobaczyć galerię zdjęć z tego dnia.