Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Spędzamy go wśród najbliższych, siedząc przy pięknie ubranej choince i wspólnie śpiewając kolędy.

Społeczność szkolna to także rodzaj rodziny. To grupa ludzi, która wspiera się w codziennych działaniach dydaktycznych, pomaga sobie w trudnych chwilach, jest dla siebie ostoją.

Dlatego też stało się już tradycją, że również i tu, w naszej szkole, uczestniczymy w klasowych spotkaniach wigilijnych, radośnie oczekując narodzin Jezusa.

Co roku był to czas, kiedy wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia, kolędowaliśmy wśród naszych starszych kolegów i koleżanek, spędzając ostatni dzień przed feriami świątecznymi w miłej rodzinnej atmosferze.

Ten rok jest zdecydowanie inny, trudniejszy. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 nie możemy zająć miejsc przy wspólnym stole i radośnie śpiewać na cześć Pana. Dlatego też, w dniu 22 grudnia 2020 r. uczniowie klas 1a i 2a szkoły podstawowej uczestniczyli w grupowym, zdalnym spotkaniu świątecznym.

5

W czasie świątecznego spotkania on-line nasi najmłodsi przyjęli piękne życzenia od Pani Dyrektor, słuchali i śpiewali kolędy, rozmawiali o tym, jak wyglądają u nich przygotowania do świąt. Następnie dzieci rozwiązywały liczne zagadki o tematyce bożonarodzeniowej oraz oglądnęły filmik świąteczny. Na zakończenie zajęć panie Joanna Magda, Aleksandra Rapacz, Joanna Juszczak – Guca i Dagmara Pankiewicz złożyły wszystkim uczniom i ich rodzinom życzenia świątecznej i noworoczne.

W czasie spotkania panowała radosna atmosfera. Pomimo tego, iż nie mogliśmy być blisko siebie, wszyscy czuliśmy się wspaniale, ciesząc się ze swojej obecności. To było wspaniałe spotkanie. Mamy nadzieję, że kolejny raz spotkamy się już w szkole 🙂

A na razie zapraszamy do galerii zdjęć.

Wesołych Świąt!