Kwiecień to miesiąc radości, wiosennego nastroju, pozytywnych zmian w przyrodzie i w życiu. Ten czas ma także wyjątkowe znaczenie, jest wypełniony otuchą i nadzieją. W tym przedświątecznym okresie wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach inspirowanych świętami.

1

Przez kilka ostatnich dni uczestnicy zajęć poznawali tradycje i zwyczaje wielkanocne. Najważniejsze symbole wielkanocne, zawartość koszyczka oraz sposoby zdobienia jajek nie są im już obce. Uczniowie poznali także zwyczaje świąteczne innych państw. W naszej świetlicy czas przed świętami upłynął bardzo pracowicie. Salę świetlicową wypełniło mnóstwo wiosenno-świątecznych dekoracji.

3

więcej zdjęć znajdziesz tutaj:

Najpierw wykonywaliśmy kurczaczka w pisance ozdobionej kolorową bibułą. Wyklejanie kulkami z bibuły to bardzo lubiana przez dzieci zabawa sensoryczna. Wielkanocny Kurczaczek jako pierwszy zagościł w naszej świetlicy jednak nie mogło także zabraknąć króliczka i baranka. Te zwierzaczki powstały przy pomocy papierowych rolek. Wycinanie, obklejanie i dekorowanie sprawiło dzieciom mnóstwo radości a w świetlicy na dobre rozgościły się wielkanocne zwierzątka.

W tym niezwykłym czasie pragniemy życzyć Państwu, aby święta wielkanocne obudziły w Państwu uśpione marzenia, a czas spędzony w gronie najbliższych obfitował w wiarę, miłość i nadzieję.