Gdy zbliża się czas Wielkanocy, nie może zabraknąć szkolnego świętowania oraz zajęć edukacyjnych poświęconych tej tematyce. W klasie 2a, podczas Wielkiego Tygodnia, we wtorek 12 kwietnia odbyło się wielkanocne spotkanie świąteczne. Oprócz zajęć dydaktycznych, łączących analizę tekstów o tematyce wielkanocnej z wykonaniem zadań tematycznych, klasa 2a wspólnie zasiadła do świątecznego stołu.

Jakie było zdziwienie Uczniów i Uczennic, kiedy okazało się, że ich zadaniem nie będzie jedynie jedzenie i picie! Okazało się bowiem, że zanim to nastąpi, należy wykonać bardzo ważne zadanie edukacyjne – zaprojektować pisankę na talerzu. Przed przystąpieniem do jego wykonania, dzieci zauważyły, że nie wszyscy mają łatwy dostęp do wszystkich owoców na stole. To otworzyło drogę do dyskusji na temat zasad kulturalnego zachowania przy stole. Dzieci ochoczo podawały te, które już są dla nich oczywiste. Następnie wychowawczyni dała sygnał, że można zaczynać i z uśmiechem słuchała, jak pięknie dzieci się do siebie zwracają. Można było usłyszeć na przykład: Teosiu, czy mógłbyś podać mi winogrona?, Helenko, czy podasz mi mandarynkę?.

Po chwili powstały piękne, kolorowe kompozycje z owoców. Dzieci świetnie poradziły sobie z obieraniem i wycinaniem odpowiednich kształtów. W galerii zdjęć można to zobaczyć na własne oczy!

2Radosnej Wielkanocy życzy klasa 2a 🙂