Świat powoli szykuję się do snu zimowego i robi to w najpiękniejszy możliwy sposób. W październiku jesień zagościła na dobre, nie tylko w otoczeniu ale również w naszej świetlicy.  Nie brakuje Nam pomysłów na jesienne zabawy, piosenki oraz prace plastyczne.  Odbyło się wiele spacerów i gier na świeżym powietrzu. W zimniejsze dni rekompensując sobie niesprzyjającą pogodę wyglądaliśmy przez okna świetlicy zapadając w zachwyt nad spadającymi liśćmi, które codziennie tańczyły na wietrze.

16

Początkowo sale rozweselały piękne, kolorowe drzewa, następnie stworzyliśmy jesienny las a stopniowo dołączały inne prace. W świetlicy odbyło się wspólne kodowanie, rozwiązywanie krzyżówek, jesienny quiz i zabawy ruchowe związane z obecną porą roku. Dzieci grały w jesienną grę planszową i rozwiązywały łamigłówki.

2-1

Świetną atrakcją okazała się jesienna książeczka przepełniona kartami pracy. Znalazły się w niej zadania matematyczne, kolorowanki antystresowe, zadania logiczne, kodowanie oraz wykreślanki. Dzięki „książeczce” dzieci utrwaliły wiedzę na temat aktualnej pory roku. Uczeń rozpozna i nazwie wybrane oznaki jesieni. Utrwalił poznane litery i cyfry, ćwiczył pisanie oraz logiczne myślenie. Rozwiązując część zadań doskonalił również słownictwo w języku angielskim. Wykonanie zadań zawartych w książeczce sprawiło uczniom mnóstwo radości.

151

 


Zapraszamy do galerii zdjęć oraz oglądnięcia filmu.