Czas ciężkiej pracy, systematycznej nauki i wczesnego wstawania na dwa miesiące ulega zawieszeniu. Rozpoczyna się równie potrzebny czas odpoczynku, zabawy i relaksu. W piątek 24 czerwca, w naszej szkole pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022
i oficjalnie powitaliśmy wakacje. Jednak, by mogły one na dobre się rozpocząć, należało uroczyście podziękować Rodzicom, Nauczycielom i przede wszystkim Uczniom za trud i naukę w ostatnich dziesięciu miesiącach. 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w sali gimnastycznej i podzielone było na dwie części: część oficjalną
i występ artystyczny. W obecności pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, Pocztu Sztandarowego, Nauczycieli
i Rodziców, Uczniowie i Uczennice Szkoły Podstawowej mogli również zaprezentować swoje umiejętności i talenty. Wydarzenie w fantastyczny sposób poprowadzili Uczniowie klas młodszych: Lena Chwyć z klasy 3a oraz Filipa Jaros – uczeń klasy 1a. 

3

Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której Pani Dyrektor mgr Lidia Kapała z wielką radością wręczyła nagrody, wyróżnienia, dyplomy i podziękowania za rok szkolny 2021/2022. W pierwszej kolejności nagrodzone zostały osoby, które brały udział w konkursach szkolnych i ogólnopolskich. Następnie nagrody otrzymali Uczniowie i Uczennice, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, prezentują wzorową podstawę i zachowanie lub wyróżniają się najwyższą frekwencją. Podziękowania otrzymali również Rodzice, którzy czynnie włączają się w życie szkoły i poszczególnych klas. 

4

Po części oficjalnej, rozpoczął się występ artystyczny, podczas którego nasi najmłodsi Uczniowie z klas 1-3 chcieli szczególnie podziękować Rodzicom, ze względu na to, że w maju i czerwcu wszystkie Mamy i Ojcowie obchodzą swoje święta. Pierwszoklasiści z dumną opowiedzieli za co kochają swoich Rodziców oraz zaśpiewali piosenkę „Moja wesoła rodzinka”. Drugoklasiści wyrecytowali wiersze własnego autorstwa, a także zaśpiewali piosenkę pt. „Dziękuję mamo, dziękuje tato”. Trzecioklasiści również wygłosili wiersze i zaprezentowali umiejętności wokalne. Dodatkowo uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetniły Uczennice klasy 3a – Anna Mróz i Maria Cieślik, które wykonały fantastyczne pokazy taneczne. 

1

Na koniec wydarzenia w sali gimnastycznej Uczennice klasy 7a z wielką radością ogłosiły wszystkim zebranym, iż nadeszły WAKACJE!. Po tym upragnionym komunikacie, głos zabrała pani Dyrektor, która złożyła wszystkim życzenia, wyrażając nadzieję, że dla każdego ten czas będzie radosny, bezpieczny i spokojny. Po tym poszczególne klasy udały się do sal na spotkanie z Wychowawczyniami. Odbyły się tam – oczywiście najważniejsze – rozdanie świadectw, ale również nagród książkowych i dyplomów ze świetlicy, a także drobnych prezentów. 

2

Na zdjęciu drobny upominek od Wychowawczyni dla Uczniów klasy 2a

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022.