W piątek 10 września, Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami krakowskiej Straży Miejskiej, którego organizatorką i koordynatorką była szkolna psycholog i pedagog pani mgr Ewa Dybowicz. Zaproszeni goście poprowadzili zajęcia pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, szczególnie wówczas gdy uczestniczą w ruchu drogowym. Poznali również najważniejsze zasady poruszania się przez nich na rowerach i pojazdach elektrycznych.

2

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi najmłodsi Uczniowie uważnie słuchali informacji przekazywanych przez Gości, uczestniczyli w dyskusjach, chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a także z zaciekawieniem przyglądali się rekwizytom przyniesionym przez Strażników. Dzięki tej wizycie, Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dowiedzieli się jak ważne jest, by przekazywali ją dalej – egzekwując przestrzeganie zasad przez ich najbliższych.

Za wszelkie ważne informacje, cierpliwość w odpowiadaniu na trudne pytania, za bardzo ciekawe zajęcia oraz za upominiki w postaci odblasków i książeczek, serdecznie dziękujemy naszym Gościom!

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej w klasach młodszych.