Pierwszego dnia czerwca, w Święto Wszystkich Dzieci, nauka i rozwiązywanie zadań zeszły na dalszy plan. Uczniowie
i Uczennice klas 1a i 2a już z samego rana wybrały się na szkolną wycieczkę. Cel wyjścia nie był odległy lecz po drodze należało zrealizować kilka ważnych punktów. Pierwszym i chyba najbardziej wyczekiwanym przez Dzieci był przystanek – lodziarnia!

Dla wielu naszych najmłodszych Uczniów możliwość samodzielnych zakupów, w tym podejmowania ważnych decyzji dotyczących liczby gałek i wyboru smaków, a także wykorzystania umiejętności matematycznych w codziennym życiu, były nie lada przeżyciem. Tak rozpoczęty dzień nie mógł się nie udać!

5

Następnie, w towarzystwie kropel ciepłego, wiosennego deszczu, wszyscy pomaszerowali pod bramy Ogrodu Botanicznego
w Krakowie. Tam dzieci zostały podzielone na dwie grupy, z których jedna udała się na warsztaty do pasieki
z przesympatyczną panią Edukator, a druga w tym czasie podziwiała piękno kwitnących roślin w ogrodzie.

Podczas udziału w warsztatach pt. “Co w ulu bzyczy?” dzieci miały okazję utrwalić i rozwinąć wiedzę, którą zdobyły podczas zajęć świetlicowych w ramach Międzynarodowego Dnia Pszczół, który niedawno świętowały. Tym razem mogły zobaczyć na własne oczy jak wygląda praca pszczelarza, dowiedzieć się jak uspokoić pszczoły, a także posmakować pysznego miodu. Pani Edukator poczęstowała wszystkich aż sześcioma rodzajami miodu!

6

Podczas zwiedzania Ogrodu Botanicznego Uczniowie i Uczennice chętnie pozowali do zdjęć i zachwycali się ogromem przepięknych drzew, krzewów i kwiatów. Wszyscy udali się również do palmiarni, gdzie mogli poczuć się niemal jak w dżungli. Dzięki tej wizycie wszyscy na pewno poczuli wakacyjny klimat.

2 1

Następnego dnia, by umocnić przeżycia związane z wizytą w pasiece, Drugoklasistki i Drugoklasistki wykonały tematyczną pracę plastyczną z kolorowego papieru. Dzięki temu zadaniu mogli przypomnieć sobie jak mogą wyglądać ul i pszczoły oraz przedstawić je według własnego pomysłu.

3
Fotorelację z tej niezwykle ciekawej i wartościowej wycieczki można obejrzeć w galerii.