Podczas gdy w naszej szkole, w której mieści się zarówno Szkoła Podstawowa, jak i Liceum, Maturzyści przystępowali
do pierwszego z egzaminów dojrzałości, klasa 2a wyruszyła na wycieczkę do ścisłego centrum Krakowa. Celów było kilka: zobaczyć najważniejsze zabytki znajdujące się na i przy Rynku Głównym, zwiedzić Zamek na Wawelu oraz zacieśnić klasowe więzi, stawiając na wspólne przygody i przyjemności.

Wycieczka rozpoczęła się od spaceru Plantami, a później należało zobaczyć i zapamiętać budynki: Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki i Sukiennice. Nie tak dawno, Drugoklasiści realizowali tematy związane z polskimi i krakowskimi legendami, zatem wycieczka stanowiła świetne uzupełnienie i usystematyzowanie wiedzy zdobytej w szkolnych ławkach.

1

Klasa 2a tuż przy nożu z legendy o wieżach Kościoła Mariackiego

Kolejnym przystankiem było Wzgórze Wawelskie. Z panią przewodniczką udało nam się zwiedzić prywatne apartamenty,
a samodzielnie obejrzeliśmy ogrody królewskie i Smoczą Jamę. Podczas tego zwiedzania Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się bardzo wiele nt. historii i kultury polskiej, a także obejrzeć dzieła malarskie i arrasy.

2

Nie mogło zabraknąć wizyty przy stoisku z pamiątkami, dzięki czemu Drugoklasiści mieli możliwość zarządzać własnymi pieniędzmi i zdecydować co kupić. Niektórzy postawili na pamiątkowe figurki, inni na zabawki, a jeszcze inni – na smak krakowskiego obwarzanka. Na koniec wszyscy zgodnie zapozowali do wspólnego zdjęcia ze Smokiem Wawelskim 🙂

3

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

4

PS: A po wycieczkach chodziliśmy na lody :)