AKTUALNOŚCI
Zakończenie roku szkolnego 26.06.2026
Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI, którzy w krótkim programie pożegnali mijający rok szkolny i złożyli wszystkim życzenia udanych oraz bezpiecznych wakacji. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia oraz zaangażowanie w życie szkoły. Był to również moment podziękowań dla nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców za ich całoroczną pracę, wsparcie [...]
Wycieczka klas I i III do ZOO
W środę, 24 czerwca, uczniowie klas I i III wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do ZOO. Już sama podróż była dla dzieci ciekawym doświadczeniem – do celu dotarliśmy komunikacją miejską, pokonując trasę z dwiema przesiadkami. Była to doskonała okazja do utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, właściwego zachowania na przystankach oraz kulturalnego korzystania ze środków transportu publicznego. W ZOO na uczniów czekało wiele [...]
Promujemy czytelnictwo – nagrody dla pierwszoklasistów
We wtorek Pani Dyrektor wraz z Panią Bibliotekarką wręczyły uczniom klasy pierwszej dyplomy oraz nagrody za aktywność czytelniczą i zaangażowanie w działania promujące czytelnictwo. Pierwszoklasiści poznali już cały alfabet, dlatego coraz śmielej i chętniej sięgają po książki. Regularnie odwiedzają bibliotekę, rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze i odkrywają radość płynącą z samodzielnego czytania. W uznaniu ich wysiłku i aktywności wyróżniona została cała klasa. To piękny przykład tego, że [...]
5a w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu
Uczniowie z klasy 5a w środę przed zakończeniem roku szkolnego zwiedzili Bazylikę Archikatedralną na Wawelu. Dzieci zobaczyły słynny Dzwon Zygmunta, Muzeum Katedralne oraz Groby Królewskie. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na spacer na Stare Miasto, gdzie dowiedzieli się paru ciekawostek.
Teatr nie ma już przed nami żadnych tajemnic!
23 czerwca uczniowie z klas 5-7 zwiedzali Teatr Groteska. Dzieci miały okazję, aby zobaczyć pomieszczenia i miejsca, do których zwykli widzowie nie mają dostępu. Uczniowie zobaczyli, co się kryje za kurtyną; odwiedzili garderobę aktorów i dowiedzieli się, kto pracuje w teatrze. Na koniec oglądali różna maski (a niektórzy je nawet zakładali) oraz lalki wykorzystywane na scenie. Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wyjścia.
Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, zbliża się moment podsumowania kolejnego roku nauki i wspólnego świętowania osiągnięć naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy na uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2025/2026, które odbędą się w piątek, 26 czerwca. […]
„Chłopcy i dziewczyny z Placu Broni”
Za nami ostatni występ naszego koła „Teatralni” w tym roku szkolnym. Nasi młodzi aktorzy przedstawili historię zainspirowaną powieścią Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Akcja wydarzeń działa się jednak nie w XIX-wiecznym Budapeszcie, ale we współczesnym Krakowie. Uczniowie pokazali nam, że nie warto się kłócić, a zgoda i szacunek to wartości, które warto pielęgnować. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia.
Musical „Aladyn”
Klasy 5 oraz 7 wybrały się 10 czerwca do NCK na musical „Aladyn”, w którym występowała uczennica naszej szkoły – Lena Chwyć. Uczniowie z zapartym tchem oglądali niesamowite występy na scenie, słuchali pięknych piosenek, co pozwoliło na chwilę przenieść się do magicznego świata Aladyna i Dżasminy. Lenie gratulujemy wspaniałego występu!




