W dniu dzisiejszym uczniowie klas I i III uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie. Do celu dotarliśmy komunikacją miejską.
Dzieci wzięły udział w ciekawych, 90-minutowych zajęciach edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów, recyklingu oraz dbania o środowisko. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących informacji na temat gospodarowania odpadami i sposobów ochrony naszej planety.
Podczas wizyty zwiedzili również Lamusownię, gdzie mogli zobaczyć miejsca przeznaczone do segregacji różnych rodzajów odpadów. Duże zainteresowanie wzbudziły także specjalistyczne pojazdy wykorzystywane do utrzymania czystości w mieście.
Wycieczka była ciekawą i wartościową lekcją ekologii, a zdobyta wiedza z pewnością przyda się uczniom w codziennym życiu.

















