”W karnawale, w karnawale…wielkie bale”, zatem zgodnie z tradycją w środę, 9 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. W tym roku motywem przewodnim stały się maski, jednak nie te ochronne, z którymi spotykamy się
na co dzień lecz przepiękne maski karnawałowe. Na ten długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami, serpentynami oraz kolorowymi ozdobami wykonanymi
przez naszych Świetliczaków.

Klasa 2a podczas balu

Klasa 2a podczas balu

Dzieci przygotowały się wcześniej do zabawy karnawałowej, rozmawiając na temat kultywowania tradycji karnawałowych
w Polsce i na świecie, a w świetlicy obejrzały film edukacyjny poświęcony tej tematyce. O zachowanie balowej tradycji
w naszej szkole i organizację zabaw podczas balu zadbały mgr Dagmara Pankiewicz, mgr Aleksandra Rapacz oraz mgr Joanna Juszczak-Guca.

Podczas tegorocznego Balu Maskowego odbyło się wiele znanych dzieciom zabaw ruchowych, którym towarzyszyła muzyka, śpiew i wesołe pląsy najmłodszych. Dzieci świetnie się bawiły tańcząc układy takie jak “Macarena”, “Kaczuszki”, “Jedzie pociąg”.

Wszyscy Uczniowie i Uczennice zadbali o przepiękne i bardzo pomysłowe stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek – w naszej balowej sali można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób nawet zliczyć i wymienić tych wszystkich wspaniałych postaci. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych przebojów, a na koniec dzieci głosowały, by wybrać Króla i Królową balu. Serdecznie Gratulujemy Królowej Klarze Szamburskiej z 2a oraz Królowi, którym został Antek Kowalczyk z 3a. Z rąk pani Dyrektor mgr Lidii Kapały otrzymali oni dyplomy i drobne upominki.

6

Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy zorganizowali poczęstunek z tej okazji. Tuż po balu, dzieci udały się do szkolnej stołówki, gdzie mogły zjeść owoce i ciasteczka oraz napić się soku. W piątek, 11 lutego w świetlicy został zorganizowany kącik filmowy, podczas którego dzieci mogły przekąsić pozostałe rzeczy, które na Bal zakupili rodzice.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego balu karnawałowego zorganizowanego w naszej szkole.