1W czwartek, 29 kwietnia Uczniowie klasy 1a zrealizowali dziewiąty cykl zajęć projektowych w ramach międzyszkolnego projektu przyrodniczego “Z przyrodą za pan brat”. W czasie zajęć Pierwszoklasiści utrwalili wiedzę na temat roślin cebulowych. Na początku oglądali zdjęcia roślin cebulowych i powtarzali ich nazwy. Rozmawiali również o tym, czego rośliny potrzebują do życia i jak należy je pielęgnować. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie.

Następnie z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania pt. “O żółtym tulipanie”,
z którego dowiedzieli się, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju kwiatów.

Po tym, Pierwszoklasiści uczestniczyli w zabawach ruchowych i muzyczno-ruchowych. Wysłuchali utworu muzycznego pt. “Wiosna” Antoniego Vivaldiego, a ich zadaniem było zilustrowanie go ruchem. Pełni wigoru i pasji Pierwszoklasiści tańczyli w rytm melodii. Następnie brali udział w zabawie, w której pokazywali cykl życia rośliny – naśladując ruchem jej wzrost.

W drugiej części spotkania projektowego Uczniowie przypomnieli sobie sadzenie cebulek. Tym razem wyciągnęli przerośnięte cebulki, a w ich miejsce zasadzili nowe. Tym razem w szkole będą mogli obserwować ich wzrost, aż w końcu skosztować nieco zielonego szczypiorku. Zapraszamy do galerii zdjęć z tych ciekawych zajęć. IMG_0238