ilustracja21 kwietnia, w ostatnich dniach nauczania zdalnego, uczniowie klasy 2a zrealizowali IX zajęcia projektowe „Z przyrodą za pan brat”. W czasie spotkania on-line uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat roślin cebulowych.

 

Podczas pierwszej części zajęć, drugoklasiści poznawali wiosenne kwiaty cebulowe,
po czym wykonywali interaktywne ćwiczenie utrwalające zdobytą wiedzę.

 

 

 

P2

P3

 

 

 

 

 

Następnie, wysłuchali opowiadania „O żółtym tulipanie”, z którego dowiedzieli się, co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Na zakończenie pierwszej części spotkania projektowego, drugoklasiści uczestniczyli w zabawach ruchowo-muzycznych i naśladowczych. Ich zadaniem było wysłuchać i opisać utwór Antonio Vivaldi’ego – “Wiosna” (wymienić elementy utworu muzycznego). Po tym, dzieci „zmieniając się” w maleńkie tulipany, ponownie wsłuchując się w utwór muzyczny, naśladowali rozwijające się tulipany „Od cebulki, do dojrzałego kwiatka”.

P5P4

 

 

 

 

 

 

W drugiej części spotkania, nasi uczniowie zmienili się w prawdziwych ogrodników 🙂 Drugoklasiści zakładali hodowlę cebuli w butelce. Dzieci wykorzystując rozciętą (na pół) butelkę, kawałek starego materiału, ziemię i cebulkę zakładali nietypową hodowlę. Zadanie powierzone uczniom bardzo im się spodobało. Największym zaskoczeniem okazało się użycie materiału, który pobierał wodę z dolnej części butelki, tworząc tzw. system samonawadniający ziemię, a tym samym nieustannie dostarczający wodę zasadzonej roślinie.

P1