Poczta Walentynkowa wpisała się w tradycję naszej szkoły. To wspaniała okazja do integracji, nauki i zabawy, która łączy przyjemne z pożytecznym. Uczniowie, którzy tworzą kartki walentynkowe dla innych rozwijają wówczas wiele niezwykle ważnych umiejętności – ćwiczą tworzenie wypowiedzi pisemnych, rozwijają sprawności manualne i zmysł artystyczny oraz przede wszystkim – robią coś miłego dla innych.

Poczta cieszyła się w tym roku szczególnym zainteresowaniem Pierwszoklasistów, którzy mieli okazję po raz pierwszy w taki sposób celebrować Dzień Zakochanych. 14 lutego odbyło się uroczyste otwarcie pudełka ozdobionego serduszkami, które przez wcześniejszych kilka dni cierpliwie czekało na zapełnienie pięknymi laurkami.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z rozdania walentynek.

W szkolnej świetlicy świętujemy rozmaite święta typowe i nietypowe. Nie mogło zatem zabraknąć celebrowania Walentynek. Poczta Walentynkowa to dość typowy sposób uczczenia tego dnia, zrobiliśmy zatem coś innego – wykonaliśmy rozmaite zadania, z sercem jako motywem przewodnim. Uczniowie i Uczennice musiały nawet naśladować to, co pokazuje serce – było to świetne ćwiczenie logopedyczne!

1

Unknown-7

Zdjęcia z zajęć walentynkowego dnia w świetlicy można obejrzeć tutaj.

Wszystkim zakochanym życzymy samych wspaniałości!
Pamiętajcie o tym, że miłość do siebie to romans na całe życie 🙂