11 marca w klasie 2a odbyły się siódme zajęcia w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat” koordynowanego przez nauczycieli naszej placówki.

zdj1

Na początku zajęć uczniowie klasy 2a rozwiązywali rebus, którego rozwiązanie było wprowadzeniem w tematykę zajęć. Następnie, dzieci zapoznały się z treścią filmu edukacyjnego nt. meteorologii, pracy synoptyka i narzędzi wykorzystywanych do badania pogody. W pierwszej części zajęć, drugoklasiści utrwalili również elementy pogody.

zdj2 zdj3

Po części teoretycznej, uczniowie wykonali zadania on-line, korzystając z tablicy interaktywnej. Ich zadaniem było przyporządkowanie nazw narzędzi pracy meteorologa do odpowiedniej ilustracji. Po tym, drugoklasiści grali w grę Memory oraz uczestniczyli w zabawach na powietrzu, w czasie których wykorzystano jedną z ulubionych pomocy dydaktycznych, tj. chustę Klanza.

zdj2 1.8 zdj6

 

Na koniec uczniowie wypełnili kartę pracy – Tygodniowy Kalendarz Pogody (informacje o pogodzie z bieżącego dnia).

zdj7

1.7

W czasie zajęć, dzieci (podejmując się różnorodnych aktywności) poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą, rozwinęły umiejętność obserwacji i opisywania pogody oraz pogłębiły wiadomości na temat tego, czym jest meteorologia, i kto to jest synoptyk.