Tegoroczną wiosnę przywitaliśmy Grą Miejską przeprowadzoną w ramach Frankofoni i Anglofoni.
Dzień Frankofonii, obchodzony 20 marca każdego roku na całym świecie, jest doskonałą okazją dla podkreślenia wagi języka francuskiego w  „polskiej szkole z  francuskim
akcentem” na Złotym Rogu.
Uczniowie jedynej w Krakowie i Małopolsce sekcji dwujęzycznej językiem francuskim, uczestnicząc w Grze Miejskiej poprzez grę i zabawę pokazują, że nauka języka obcego daje wiele radości i przyjemności oraz zawsze wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji.  W tym roku dołączyli do naszej grupy nasi koledzy z klas z językiem angielskim biorąc po raz pierwszy udział w ANGLOFONII. 10 drużyn przemierzało okolice Rynku, gdzie rozmieszczone były punkty, w których należało rozwiązać różnorakie zadania związane z językiem francuskim i angielskim. Za każdą poprawną odpowiedź drużyna zdobywa element puzzli. Finał odbył się na Małym Rynku, gdzie zwycięska grupa, która zdobyła wszystkie elementy układanki i uporała się z ostatnią łamigłówką, została hojnie nagrodzona słodyczami oraz gromkimi brawami.
Frankofońska  i Anglofońska Gra Miejska to fuzja atrakcyjnej rozrywki, nauki i promocji języka francuskiego i angielskiego oraz uśmiechniętych twarzy.

 

Anglofonia, Frankofonia 2ANGLOFONIA 1