„Kto czyta żyje wielokrotnie…”
–Józef Czechowicz
Za sprawą książek rozwijamy swoją wyobraźnię, wzbogacamy słownictwo, bierzemy udział w przygodach z niezwykłymi bohaterami oraz „podróżujemy” bez wychodzenia z domu. O zaletach książek przypomina nam miesiąc październik, który obchodzimy jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Aby przybliżyć uczniom to wydarzenie, biblioteka szkolna we współpracy z Nauczycielem polonistą – Panią Wiktorią Bartosi zorganizowała różne ciekawe akcje i konkursy.

Uczniowie w ramach „Przerwy z książką” przychodzili do biblioteki, aby miło spędzić czas między lekcjami z literaturą. Zachęcały ich do tego kolorowe gazetki i plakaty oraz wystawa złożona z nowości czytelniczych. Uczniowie mogli wykazać się również swoją kreatywnością i pomysłowością w konkursach plastycznych. Uczniowie przygotowali piękne oraz wyjątkowe prace, a w piątek 10 listopada odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Wyniki przedstawiają się następująco:
W konkursie na najlepszy kolaż pt. ”Lubię czytać”:
1. Matylda Bogacz-Rajchel – kl. 2a
2. Aleksandra Toczek – kl. 2a
3. Zofia Domino-Jacek – kl. 1a
W konkursie pt. „Portret ulubionego bohatera książkowego”:
1. Matylda Bogacz- Rajchel – kl. 2a
2. Lidia Machaj – kl. 3a
3. Aleksandra Toczek – kl. 2a
Na wyróżnienie zasłużyli także:
Wiktoria Guzy – kl. 2a
Beniamin Franik – kl. 2a
Maja Chaabouni – kl. 2a
Helena Glixelli – kl. 4a
Helena Sztuka – kl. 4a
Inga Ocetek – kl. 1a
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Przypominamy, że w szkole nadal trwa akcja bookcrossingowa, która polega na wymianie pozycji książkowych.