Święto Kobiet to zawsze dobra okazja do tego, by przyjrzeć się bliżej podobieństwom i różnicom, jakie występują pomiędzy ludźmi. Marzec to w klasach młodszych czas, w którym wypatrujemy wiosny lecz także rozmawiamy o sukcesach polskich kobiet! Trzecioklasiści w ostatnim czasie dyskutowali o prawach kobiet, oglądali filmiki edukacyjne, rozmawiali o historii naszego kraju i dzięki temu dowiedzieli się, że nie zawsze panowała na świecie równość i zgoda w tym zakresie. 

Dzięki różnego rodzaju czytankom, opowieściom i własnym doświadczeniom, Trzecioklasiści mogli uczestniczyć w klasowej dyskusji na temat równości obu płci. Na zakończenie zajęć, przystąpili do pracy grupowej. W ten sposób powstał piękny plakat ukazujący możliwości zawodowe wszystkich kobiet. Wszyscy dumnie doszli do wniosku, że każdy, niezależnie od tego, czy jest chłopcem czy dziewczynką, w przyszłości może robić co tylko chce, byle tylko nie krzywdzić w ten sposób innych.

1

Dzień Kobiet to nie tylko zajęcia tematyczne poświęcone powyższym kwestiom. To również czas prezentów i życzeń.
Z tej okazji Trzecioklasistki otrzymały laurki wykonane przez kolegów z klasy oraz drobne upominki.

42

3

Chłopcy podczas wykonywania laurek dla dziewczynek

8 marca to dzień wyjątkowy w klasie 3a bowiem wtedy urodziny obchodzi przewodnicząca klasy – Jana. Tym razem były to 10 urodziny – sprawa nie byle jaka! Janeczka poczęstowała wszystkich słodkościami, a koleżanki i koledzy zaśpiewali jej gromkie sto lat. 
2 3

4 5

6

Jano! Życzymy Ci samych słonecznych dni, uśmiechu, zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń!