20200923_123314Miło nam poinformować, iż w roku szkolnym 2020/2021 nasza Szkoła rozpoczęła wdrażanie nowego, ogólnopolskiego projektu przyrodniczego dla uczniów w młodszym wieku szkolnym, który w bardzo krótkim czasie zdobył wielkie uznanie wśród licznego grona nauczycieli uczących na pierwszym szczeblu edukacji (nauczanie początkowe).

Międzyszkolny Projekt Przyrodniczy „Z przyrodą za pan brat” liczy już ponad 1500 uczniów (ponad 80 zespołów zadaniowych). Koordynatorem przedsięwzięcia jest mgr Joanna Magda – wychowawczyni klasy 2a SP. Nasi uczniowie również czynnie włączają się w te przedsięwzięcie.

23 września 2020 r. odbyły się pierwsze zajęcia projektowe w klasie 2a SP.

Uczniowie już od samego początku tygodnia wyczekiwali tego dnia, byli bardzo ciekawi, jak będą wyglądać zajęcia, co będziemy na nich robić i przede wszystkim… “Czy naprawdę nie będzie żadnych książek?” (cyt.)

I cykl zajęć w klasie drugiej przebiegł w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci z dużym zapałem włączały się w działania, chętnie grały w przygotowane Memory i Dooble, poszerzały swoją wiedzę przyrodniczą, aktywnie wykonywały zadania na tablicy interaktywnej oraz z wielkim sukcesem rozwiązały quiz dotyczący tematyki zajęć. Wychowankowie z wielkim zapałem wykonywali pracę plastyczno-techniczną – tworząc BARDZO LICZNE RODZINY KASZTANOWCÓW.

Zajęcia zakończyliśmy pełni pozytywnych emocji.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂