Grudzień to wyjątkowy czas dla każdego człowieka. Jedni lubią go za to, iż właśnie wtedy przychodzi Święty Mikołaj, Gwiazdka (Gwiazdor), czy Dziadek Mróz…inni uwielbiają śnieg i sporty zimowe. Jeszcze inni, po prostu cieszą się na spotkanie z bliskimi w czasie Świąt Bożego Narodzenia, wspólną kolację wigilijną, czy śpiewanie kolęd i pastorałek.

Chyba nie ma dziecka, które nie wymieniłoby chociaż jednego powodu dla którego warto czekać na grudzień, warto czekać
na malowniczą, radosną (choć chłodną) porę roku, jaką jest zima. W ostatnim tygodniu, Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w ramach MPP „Z przyrodą za pan brat”. Podczas zajęć, Dzieci wysłuchały wiersza na temat 4 pór roku. Następnie, korzystając z przygotowanej zabawy multimedialnej, omawiali jakie „uroki” niesie nam zima. To była super zabawa, szczególnie, że każdy Trzecioklasista mógł przez chwilę zamienić się rolą z Panią Asią…a co za tym idzie, poprowadzić zabawę 🙂

1 2

3 4

Po utrwaleniu wiedzy teoretycznej, Uczniowie klasy 3a przystąpili do wykonania pracy plastycznej. Zadaniem dzieci było wycięcie z papieru choinki, a następnie udekorowanie jej rozmaitymi materiałami, m. in. pomponikami, gwiazdkami, serpentynami, sznurkami, itd.

Zapraszamy do galerii prac Trzecioklasistów.