Co roku 20 marca obchodzony jest Journée International de la Francophonie(Międzynarodowy Dzień Frankofonii). Z tej okazji organizowane są różne wydarzenia językowe oraz kulturalne, które mają na celu promowanie języka francuskiego oraz kultury krajów, w których używany jest ten język. Jest to też doskonała okazja, by przypomnieć o wartościach wspólnych dla krajów należących do OIF, takich jak poszanowanie różnorodności kulturowej, obrona demokracji i praw człowieka, dostęp do edukacji
i zrównoważony rozwój.

1

Nasi Uczniowie w ciągu całego tygodnia zaznajamiali się z kulturą, językiem oraz obyczajami Francji. Wykonywaliśmy wielowymiarową pracę plastyczną z najbardziej znanym symbolem Paryża – wieżą Eiffla. Świetliczaki stworzyli piękne, kolorowe wieże oraz poznali historię jej powstania. Oglądaliśmy także bajkę ukazującą wspaniałe krajobrazy Paryża.

2

Dzieci wcieliły się także w prawdziwych francuskich architektów i za pomocą klocków odwzorowali wieżę Eiffla. Nie było to jednak takie proste zadanie, każdy miał swoją wizję a plan budowy zmieniał się z minuty na minutę. Zabawa konstrukcyjna sprawiła Uczniom mnóstwo radości i udoskonaliła umiejętności współpracy w grupie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Tygodnia Frankofonii w szkolnej świetlicy!