Pamiętacie sukcesy Wioli Boboli, która w ubiegłym roku otrzymała nagrody w dwóch frankofońskich konkursach fotograficznych (klik tutaj tutaj)? Macie okazję je powtórzyć! Przed nami kolejna edycja konkursu “Bleu Blanc Rouge”.

orginal_picture_32210Sekcja dwujęzyczna II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych do udziału w V Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym „Bleu Blanc Rouge 2019” organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Tematem tegorocznego konkursu jest „fraternité” czyli jeden z elementów dewizy Francji. Czym jest braterstwo we współczesnym świecie? Jak definiują je młodzi ludzie uczący się francuskiego? Świadomie piszemy to słowo z małej litery, gdyż chodzi nam o braterstwo codzienne.

Czekamy na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory – niebieski, biały i czerwony – oraz wyobrażenie o braterstwie.

fot. Kinga Zaborowska

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej do niedzieli 27 października 2019.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek 29 listopada 2019 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki II LO w Gdyni.

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Pliki do pobrania:

Bleu Blanc Rouge 2019 – regulamin konkursu

Bleu Blanc Rouge 2019 – règlement du concours