Tuż po powrocie z ferii zimowych na Trzecioklasistów czekał szereg działań edukacyjnych. Jednym z nich było V spotkanie „Młodych Przyrodników”, podczas których Uczniowie klasy 3a realizowali kolejne zajęcia przyrodnicze w ramach Międzyszkolnego Projektu Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”.

Podczas zajęć Trzecioklasiści pogłębiali swoją wiedzę na temat zwierząt pozostających na zimę w Polsce. Już na samym początku, Uczniowie wysłuchali opowiadania tematycznego, dzięki któremu dowiedzieli się, jakie ptaki pozostały na zimę
w naszym kraju, co ptaszki lubią jeść, czym należy je karmić. Następnie, Trzecioklasiści uczestniczyli w dyskusji grupowej na temat prawidłowych i niewłaściwych zachowań ludzi, w tym szkodliwym działaniom ludzi, jak np. dokarmianie ptaków chlebem lub spleśniałym jedzeniem, czy pozostawianiem jedzenia dla zwierząt na śniegu.

 

1

Po części teoretyczniej, Uczniowie klasy 3a wykonali prace plastyczne. Zadaniem uczniów było namalowanie farbami ptaka (ptaków), który mieszka zimą w Polsce.

2

Jak widać w fotorelacji, dzieci szczególnie zapamiętały dwa barwne ptaki, które można spotkać zimą nawet przez okno sali nr 9 🙂 – gila i sikorkę.