Wszyscy cieszymy się z nadejścia wiosny. Coraz dłuższe dni, cieplejszy wiatr, zapach kwiatów i budząca się do życia przyroda pozwalają nam z większym optymizmem patrzeć na otaczający nas świat.

1

Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku. Dzieci omawiały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką.

2

W świetlicowym Kąciku Czytelniczym uczniowie zapoznali się z wieloma utworami o tematyce wiosennej. Poznali m.in. wiersz Marii Konopnickiej „Powitanie wiosny”, Jana Brzechwy  ”Przyjście wiosny”, Władysława Bełzy „Wiosna” i Grzegorza Turnaua „Dni Wiosenne”.

Zgodnie z naszą małą, świetlicową tradycją, na powitanie nowej pory roku dzieci dostały książeczki wypełnione kartami pracy o tematyce wiosennej. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy piękne hiacynty które wraz z motylkami ozdabiają salę świetlicy. Śpiewaliśmy także piosenki związane z nadejściem wiosny oraz czerpaliśmy radość z pierwszych, wiosennych spacerów. Zabawy na boisku szkolnym to jedna z ulubionych aktywności naszych Świetliczaków, dlatego spędzaliśmy na nim mnóstwo czasu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i krótkiego filmu: