Wreszcie nadeszła wiosna!
21 marca to pierwszy dzień pory roku, gdy rośliny budzą się do życia, na drzewach pojawiają się pąki, a wokół pięknie zieleni się trawa. Zwierzęta budzą się z zimowego snu, a do Polski z ciepłych krajów powracają ptaki. To również czas sadzenia kwiatów i innych roślin. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, Trzecioklasiści odchodząc od codziennej nauki realizowali szereg działań akcentujących początek tego pięknego i barwnego czasu.

Już na samym początku, Dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną oraz wykonały aktywności przyrodnicze, tym samym realizując kolejne zadania projektowe.
1-7

2-5

3-4
Podczas pierwszej godziny lekcyjnej, Uczniowie zakładali klasowy ogródek wiosenny. Wszyscy z zaangażowanie sadzili kwiaty, które zakupili tuż przed zajęciami w pobliskiej kwiaciarni. Sadzenie to nie tylko świetna zabawa, ale również znakomity sposób na integrację, doskonalenie umiejętności pracy w grupie oraz świetne ćwiczenie sensoryczne, podczas którego dzieci samodzielnie dotykają ziemi, wkładają do niej cebulki lub nasiona, a następnie podlewają zasadzone rośliny.

 

4

5-3

6-3
Po wykonaniu pracy ogrodniczych, Uczniowie słuchali tematycznych piosenki, śpiewali i wspaniale wspólnie się bawili. Na zakończenie zajęć Trzecioklasiści wypełniali wiosennymi barwami tematyczne kolorowanki.

 

7-2 8

9-3 10

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.