label wyr

Jesteś w szóstej klasie i masz zdolności językowe?
Chciałbyś jak najszybciej rozpocząć intensywną naukę języka francuskiego?


Zapraszamy do klasy siódmej dwujęzycznej z językiem francuskim.

Nasza szkoła od niemal 30 lat prowadzi oddziały dwujęzyczne z językiem francuskim, w których naukę można rozpocząć już od klasy siódmej. Szkoła posiada francuski znak jakości nauczania LabelFrancEducation.

Do klasy siódmej dwujęzycznej rekrutowani są uczniowie, którzy nie znają języka francuskiego i rozpoczynają naukę od podstaw, realizując programy autorskie opracowane dla wszystkich klas dwujęzycznych w Polsce.

W klasie ósmej wprowadzane jest słownictwo specjalistyczne z co najmniej dwóch przedmiotów spośród matematyki, biologii, geografii, historii i fizyki.

Szkoła posiada przygotowaną kadrę z kwalifikacjami koniecznymi do realizacji nauczania dwujęzycznego.

Ten rodzaj kształcenia pozwala na opanowanie terminologii oraz wykształcenie umiejętności używania dwóch języków w procesie nauki.

Nauczanie dwujęzyczne wykracza więc poza klasyczną formę nauki języków obcych. Uczniowie uczą się także aktywnie poprzez zabawę, biorąc udział w wielu imprezach takich jak: Frankofonia, Mardi Gras, Żyj zdrowo i kolorowo, Kolędowanie w językach obcych, Europejski Karnawał Językowy oraz w wymianach z uczniami z Francji i Belgii.

W klasach dwujęzycznych uczniowie oprócz języka wiodącego – francuskiego uczą się drugiego języka obcego do wyboru (angielski, hiszpański, niemiecki).

Po ukończeniu klasy 8 uczniowie mogą kontynuować naukę w klasach dwujęzycznych naszego liceum.


 Więcej informacji na temat nauczania dwujęzycznego znajduje się pod tym linkiem.


Zgodnie z Zarządzeniem nr 559/2021 Prezydenta Miasta Krakowa z 5 marca 2021 r., wnioski o przyjęcie uczniów uczniów do klasy siódmej szkoły podstawowej powstałej z przekształcenia gimnazjum można składać w terminie od 15 do 31 marca 2021. Wniosek należy złożyć do dyrektora szkoły.

Link do zarządzenia


Więcej informacji w zakładce Rekrutacja do klasy 7 oraz w sekretariacie szkoły, tel. 12 / 637 08 97


Plakat_SP_7 (2)-1