W ostatnim czasie uczniowie klasy 2a szkoły podstawowej omawiali treść książki Waldemara Cichonia. Jak można się domyśleć…przebojowa, przepełniona humorem i nietypowymi zwrotami akcji książka bardzo przypadła do gustu naszym młodym czytelnikom 🙂

Cukierku, Ty łobuzie” to niezwykle zabawna i wciągająca lektura szkolna. Tytułowy Cukierek jest wielkim rozrabiakom, a to wszystko robi tylko i wyłącznie w celu zabawy i przyjemności. Nie jest zły, ani nawet wredny. Po prostu jest sobą.

okładka ksiażki

Drugoklasiści w czasie zajęć on-line rozmawiali na temat treści książki, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, z radością opowiadali o najzabawniejszych przygodach i wyczynach głównego bohatera. Następnie wykonali metryczkę książki, porządkowali zdarzenia według kolejności chronologicznej (ułożyli plan zdarzeń), wykonali ćwiczenia typu prawda czy fałsz, sprawdzające znajomość lektury, a na koniec wykonali piękne tematyczne prace plastyczno-techniczne.

pr. grup.

Jesteście ciekawi czy pani Lusia miała powody do obaw oddając kotka Marcelowi?; Jak zareagował cukierek na wieść o nowym domu?; Czy Cukierek narozrabia również i tym razem?; Jak poradzą sobie z nim jego nowi właściciele, Marcel i jego rodzice?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w lekturze „Cukierku, Ty łobuzie”, którą (jak oceniają drugoklasiści) trzeba przeczytać 🙂