Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. Osiemnastego listopada obchodzi swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki. Nasi Uczniowie również przygotowali się do świętowania i w czwartek świetlicę wypełniło mnóstwo myszek.

  Zajęcia świetlicowe rozpoczęły się od oglądania prezentacji multimedialnej w której zostały zawarte informacje oraz  ciekawostki o solenizancie. Następnie przystąpiliśmy do ćwiczenia alfabetu w którym literki przybrały postać Mikiego. Doskonaliliśmy także znajomość liczb, które przyjęły kolorystykę Myszki Minnie. Dzieci znakomicie wykonywały ćwiczenia związane z literami i liczbami, a ich atrakcyjna forma pozwoliła lepiej zapamiętać prawidłową kolejność.

1

Uczniowie rozwiązywali karty pracy dotyczące Mikiego, które zostały dostosowane do ich wieku oraz umiejętności. Wielką frajdą okazała się praca w dwuosobowych grupach i wspólne układanie wycinanki w postaci puzzli. Ułożony obrazek przedstawiał obie Myszki które zostały później pokolorowane.

2

W świetlicy rozmawialiśmy również o ewaluacji w wyglądzie Mikiego i Minnie. Nasi bohaterowie obchodzą w tym roku 93 urodziny zatem pierwsza narysowana Myszka była jeszcze w kolorach czarno-białych. Postanowiliśmy także cofnąć się
w czasie i poczuć ducha tamtych lat, oglądając pierwszy film Walta Disney’a z Myszą Miki pt. „Crazy Plane”. Nie zabrakło także śpiewania piosenek czy układania puzzli z motywem Myszki Miki.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu oraz galerii zdjęć.