O tym, że o naszą planetę należy się troszczyć zawsze, nie tylko od święta, doskonale wie już każdy uczeń naszej szkoły.
A to wszystko za sprawą specjalnego gościa, który w ostatnim czasie ją odwiedził. Był nim EKOLUDEK, który opowiadał zatrważające historie o tym, że nasza Ziemia znalazła się w poważnych tarapatach. Polecił on Uczniom, by jak najszybciej zaczęli troszczyć się o nią, dbać o jej piękno i oszczędnie gospodarować zasobami, którymi nas obdarza. 

Nauka poprzez zabawę towarzyszy najmłodszym Uczniom od początku ich edukacyjnej drogi. W takiej formie Uczniowie znacznie lepiej przyswajają wiedzę i łączą przyjemne z pożytecznym. Dzień Ziemi to symbol miłości do naszej planety lecz również doskonały moment, by przypomnieć jak ważna jest edukacja ekologiczna. W ostatnich dniach kwietnia, Uczniowie klas 1-3, wzięli udział w organizowanej przez wychowawczynię klasy 2a, grze terenowej.

W towarzystwie ciepła wiosennego słońca, Uczniowie wyruszyli na poszukiwanie kolejnych zadań i łamigłówek, które przygotował dla nich Ekoludek. Ich zadaniem było między innymi: pozbierać śmieci, posegregować je, przypomnieć sobie zasady dbania o zasoby naturalne, ułożyć zdania, odczytać historie a także rozwiązać działania matematyczne, których wyniki prowadziły Uczniów do kolejnych miejsc na mapie gry.

1 2

Podczas tych wszystkich aktywności najważniejsza była jednak współpraca! Uczniowie wielokrotnie musieli działań wspólnie, rozwiązywać zagadki, łamać szyfry i zgodnie działać w grupie, wykorzystując mocne strony wszystkich uczestników zabawy. W galerii można obejrzeć zdjęcia z tej wyjątkowej gry.