Ostatni miesiąc w roku to wyjątkowy czas. Zapach pierników wiruje w powietrzu, zewsząd słychać świąteczne piosenki, a za oknem wypatrujemy białego puchu lub śladów reniferów. Wokół panuje atmosfera przyjemnie świąteczna ale nierzadko również czuć wszechobecny pośpiech, nagromadzenie obowiązków i strach, czy ze wszystkim uda się zdążyć przed tym magicznym, wigilijnym wieczorem.

Przez cały grudzień w naszej szkole również odbyło się wiele około świątecznych wydarzeń a Drugoklasiści dodatkowo realizowali zadania z klasowego kalendarza adwentowego.

1

Otwieraniu cukierków z zadaniami towarzyszyły radość i ciekawość co takiego danego dnia będą przyjdzie im zrealizować. Zadania były przeróżne i wymagały zaangażowania nie tylko dzieci ale czasem również dorosłych – nauczycieli i rodziców.

2 3

Dzięki temu w grudniu, Uczniowie i Uczennice klasy 2a, zrealizowali szereg zadań i aktywności związanych z tematyką bożonarodzeniową. Część zadań musieli zrealizować w domach, dlatego że niektóre dni wypadały w weekendy. Wówczas Drugoklasiści musieli między innymi: pomagać w świątecznych porządkach, dekorować swoje pokoje na Święta, zasuszyć plastry cytrusów czy ulepić bałwana. Wykonanie zadań nierzadko wymagało od nich ogromnej kreatywności! Niektóre aktywności bowiem trzeba było zmodyfikować i dostosować do panujących warunków na przykład: ulepienie bałwana nie było możliwe jeśli nie było śniegu.

Większość kalendarzowych zadań została zrealizowana w szkole. Dzieci wspólnie udekorowały salę lekcyjną, ubrały klasową choinkę i tańczyły do świątecznej muzyki. Uczniowie poznali nowe kolędy i dowiedzieli się więcej o tradycjach świątecznych a podczas zajęć świetlicowych upiekli pierniczki oraz wzięli udział w świątecznym maratonie filmowym.

4

3

W przedświątecznym zamieszaniu nie można zapomnieć o tych, którzy potrzebują pomocy w tym szczególnym czasie. Dzieci wiedzą o tym doskonale dlatego, dzięki uprzejmości swoich rodziców, przez cały grudzień gromadziły w sali produkty spożywcze dla potrzebujących ludzi i zwierząt, żeby wesprzeć prowadzone na terenie szkoły akcje charytatywne. Dzięki temu pewnego dnia odwiedzili ich wyjątkowi goście:

5

Jednym z najważniejszych momentów grudnia, o ile nie najważniejszym, jest składanie świątecznych życzeń. Ta wyjątkowa chwila miała miejsce podczas zdalnej formuły nauczania, zatem wspólne zdjęcie jest jedynie zrzutem ekranu, ale dostrzec można uśmiechy pani Dyrektor, pana Sekretarza, Nauczycieli i Uczniów 🙂

7

9

Koniecznie zobaczcie zdjęcia z wszystkich grudniowych przedsięwzięć Drugoklasistów.