Wchodząc do sali nr 7 w naszej szkole, nie możesz się nie uśmiechnąć. To wszystko za sprawą uroczych sów, które wesoło spoglądają z wnętrza sali. Każda z nich jest wyjątkowa bowiem została wykonana przez członka klasy 2a (tak, pani Wychowawczyni również jest autorką jednej z nich!). W pewne środowe przedpołudnie, Drugoklasiści przygotowali  materiały niezbędne do wykonania pracy plastyczno-technicznej: szary papier, koła wycięte z tapety, papier kolorowy, nożyczki i klej. 

Historia związana z pojawieniem się papierowych sów w klasie 2a jest całkiem ciekawa. Przygotowanie pracy plastyczno-technicznej, która stanowić mogła ozdobę sali, mogła być wykonana przez Uczniów klasy 2 i jeszcze nie przewracałaby się pod wpływem wiatru, okazało się bowiem nie lada wyzwaniem. Pierwsza podjęta próba niestety się nie udała. Uczniowie wykonali piękne jesienne drzewa, korzystając z papierowych rolek i farb, ale te przewracały się z każdym podmuchem wiatru. Gdy do środka rolki wsypano kasztany, okazało się, że korona drzew wywija się na drugą stronę. Nastąpiła zmiana planu i klasowy, jesienny las został przeniesiony na szkolny korytarz.

1 2

 

To właśnie wtedy podjęliśmy decyzję o kolejnej próbie wykonania przestrzennych ozdób do sali – tym razem sów. Pomysł wszystkim się bardzo spodobał i był związany z aktualnie omawianą tematyką: podziału na ptaki zimujące w Polsce i te, które odlatują do ciepłych krajów. Aby powstały urocze sowy, Uczniowie musieli bardzo uważnie wysłuchać instrukcji wykonania, tak żeby sówka na koniec była stabilna i mogła samodzielnie ustać. Po sklejeniu w odpowiedni sposób arkusza szarego papieru, powstały papierowe torebki, do których Uczniowie wsypali garść kasztanów. Następnie wykonali oczy, brzuszek i ślicznie ozdobili swoje sowy. Na koniec odbył się test – w sali otwarto okna i okazało się, że wiatr wcale nie przeszkadza naszym sowom! Nadal stabilnie stoją i bacznie nas obserwują 🙂

3

5 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Ta historia z pewnością pokazała Drugoklasistom, że nie warto się poddawać i że tak w życiu bywa, że czasem trzeba podjąć wiele prób, by osiągnąć sukces.

Drodzy Nauczyciele!  Drodzy Koledzy i Koleżanki!
Zapraszamy do podjęcia wyzwania – spróbujcie wejść do naszej sali i się nie uśmiechnąć! 🙂